Расчет за потребленную электроэнергию

  
Вопрос:   

Я получил от Киевэнерго письменное предупреждение, в котором указывается о моей задолженности за потребленную электроэнергию и ее отключении в случае непогашения этой задолженности. Но я плачу каждый месяц по показаниям счётчика согласно тарифам. У меня сохранились квитанции по оплате электроэнергии более чем за 10 лет. Что мне нужно сделать, чтобы не отключили электроэнергию?
Ответ:   

Публічне акціонерне товариство «Київенерго»

 

Петрова Петра Петровича

 

 

 

Повідомляю, що я є споживачем електричної енергії за особовим рахунком №ХХХХХХХХХ.

Відповідно до п. 19 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 р. № 1357, розрахунки населення за спожиту електрочну енергію здійснюються за діючими тарифами (цінами) для населення на підставі показань приладів обліку.

Знімання показань приладів обліку провадиться споживачем щомісяця. Електропостачальник має право контролювати правильність знімання показань приладів обліку та оформлення платіжних документів споживачем (п. 21 Правил).

Показання приладів обліку мною вписані у квитанції за кожний місяць споживання електричної енергії з січня 2002 р. За цей час жодного разу ПАТ «Київенерго» не висувало претензій до мене про неправильне занесення до квитанцій показників приладу обліку. Із цього слідує, що якщо ПАТ «Київенерго» не виявлено неправильне внесення показників приладу обліку, то усі внесенні мною показники є правильними. А тому виходячи із зазначених мною у квитанціях показників приладу обліку слід визначати вартість спожитої електричної енергії.

У зв'язку із цим вважаю незаконними будь-які вимоги ПАТ «Київенерго» щодо наявності заборгованості за спожиту електричну енергію.

Звертаю увагу, що згідно п. 54 Правил контроль за дотриманням цих Правил у межах своїх повноважень здійснюють НКРЕ, Міненерговугілля, Держспоживінспекція, Антимонопольний комітет та їх органи на місцях. Крім того, ч. 2 ст. 25 Закону України «Про електроенергетику» передбачено, що захист прав споживачів електричної енергії, а також механізм реалізації захисту цих прав регулюються цим Законом, законами України "Про захист прав споживачів", "Про захист економічної конкуренції", "Про енергозбереження", іншими нормативно-правовими актами.

Незаконні дії чи бездіяльність посадових і службових осіб відповідно до ст.ст. 19-21 Закону України "Про прокуратуру" можуть бути предметом нагляду прокурора за додержанням і застосуванням законів.

А тому на підставі викладеного, прошу повідомити, чи є заборгованість за спожиту електричну енергію за особовим рахунком №ХХХХХХХХХ, якщо так, то за який період вона утворилась. Також прошу вказати на невідповідність внесених мною показань приладів обліку спожитої електричної енергії із платіжними документами, оформленими і оплаченими мною у період з 01.01.2002 р. по теперішній час.

 

Додатки: копії сплачених квитанцій за спожиту електричну енергію.

 

 

_____________ П.П.Петров


Модная одежда, взыскание алиментов, стягнення аліментів, Адвокатские услуги, Юридичні послуги