Прекращение взыскания алиментов на содержание совершеннолетней дочери

  
Вопрос:    По решению суда с меня взыскивают алименты на содержание совершеннолетней дочери, которая учится в институте. Дочь живет в Луганской области, а я в Киеве. С дочкой я отношений не поддерживаю, у меня другая семья, еще есть несовершеннолетний сын. Мне стало известно, что после начала боевых действий в зоне АТО дочь выехала к родственникам в Россию. Что можно сделать, чтобы не платить алименты?

Ответ:    В вашем случае для содержания совершеннолетней дочери обязательным условием есть продолжение ее обучения. Если дочь больше не учится в институте, то и оснований взыскания с вас алиментов нет. Рекомендую обратиться в учебное заведение с адвокатским запросом об обучении дочери. Если не получим ответа, обратимся в Министерство образования и науки Украины. Потом можна обращаться в суд с иском о прекращении взыскания алиментов. Вам не нужно будет ездить в суд в Луганскую область, т.к. вы имеете право заявить ходатайство о рассмотрении дела в режиме видеоконференции. Для участия в видеоконференции вы должны будете прийти в тот районный суд г. Киева, в котором вы проживаете. Можете использовать как образец это исковое заявление


Сєвєродонецький міський суд Луганської області

Позивач: Іванов Антон Сергійович
адреса: м. Київ, ххххххх

Відповідач: Іванова Ірина Антонівна
адреса: Луганська обл., м. Стаханов, ххххххх

Третя особа: Відділ державної виконавчої служби
Дарницького районного управління юстиції у м. Києві
адреса: м. Київ, ххххххх


ПОЗОВНА ЗАЯВА 
про припинення стягнення аліментів

Рішенням Стахановського міського суду Луганської області від 10 вересня 2012 р. задоволено позов Іванової І.А. до мене про стягнення аліментів на період навчання, стягнуто аліменти на утримання Іванової І.А. в розмірі 1/4 частки всіх видів доходів щомісячно, починаючи стягнення з дня звернення до суду і до закінчення навчання, але не більш ніж до досягнення нею двадцятирічного віку.
Вказане рішення суду було прийнято у зв'язку із навчанням Відповідачки у Луганському державному університеті ім. Т.Г. Шевченка.
Згідно ч. 1 ст. 199 СК України якщо повнолітня дочка продовжує навчання і у зв'язку з цим потребує матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати її до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.
Але на даний час Відповідачка більше на навчається у вказаному навчальному закладі.
Звертаю увагу, що згідно ч. 1 ст. 199 СК України я можу бути зобов'язаний утримувати повнолітню відповідачку до досягнення двадцяти трьох років лише за умови, що повнолітня дочка продовжує навчання.
Згідно ч. 2 ст. 199 СК України право на утримання припиняється у разі припинення навчання.
Відповідачка припинила навчання, а отже і її утримання повинно бути припинено.
Згідно Розпорядження Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 2 вересня 2014 року № 2710/38-14 «Про визначення територіальної підсудності справ» змінено територіальну підсудність судових справ, підсудних розташованим у районі проведення антитерористичної операції місцевим загальним судам: територіальну підсудність Стахановського міського суду Луганської області визначено за Сєвєродонецьким міським судом Луганської області.
Відповідно до ч. 1 ст. 158-1 ЦПК України суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи іншого учасника цивільного процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 199 СК України, ст.ст. 1, 109, 118, 119, 158-1 ЦПК України,

прошу:

1. Припинити стягнення аліментів із мене на користь повнолітньої дочки Іванової Ірини Антонівни на її утримання в розмірі 1/4 частки усіх видів доходу щомісячно, що стягнуті на підставі рішення Стахановського міського суду Луганської області від 10 вересня 2012 року.
2. Справу розглядати у судовому засіданні в режимі відеоконференції, проведення якої доручити Дарницькому районному суду м. Києва.

Додатки: 1) копія рішення Стахановського міського суду Луганської області від 10 вересня 2012 року, 2) дві копії позовної заяви, 3) квитанція про сплату судового збору.


_____________ А.С.Іванов

 

Модная одежда, взыскание алиментов, стягнення аліментів, Адвокатские услуги, Юридичні послуги