Адвокат Стеценко Юрій звернувся до поліції із заявою про вчинення кримінального правопорушення. У відповідь отримав висновок оперуповноваженого, у якому було написано, що керівництво слідчого відділу не встановило у цій заяві ознак кримінального правопорушення, тому відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) не внесено, матеріал з резолюцією «До виконання» скеровано на виконання до відділу кримінальної поліції. Оперуповноважений також вказав, що на його думку, у заяві вбачаються ознаки цивільно-правових відносин, тому слід звертатися до суду, а підстав для введення даного факту до ЄРДР нема.
Бездіяльність слідчого, яка полягає у невнесенні відомостей про вчинення кримінального правопорушення до ЄРДР на підставі заяви про вчинене кримінальне правопорушення, адвокат оскаржив до суду, посилався на роз'яснення Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, викладенні в Узагальненні про практику розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність органів досудового розслідування чи прокурора під час досудового розслідування. Зокрема, якщо зі звернення особи вбачається, що вона порушує перед органом досудового розслідування питання про вчинення кримінального правопорушення, ініціюючи здійснення ним дій, визначених КПК, то навіть за умови, що результати аналізу наведених особою відомостей свідчать про відсутність ознак складу злочину, такі відомості мають бути внесені до ЄРДР з подальшим закриттям кримінального провадження відповідно до ст. 284 КПК.
Суд скаргу задовольнив, зобов'язав слідчого, уповноваженого вносити відомості про вчинення кримінального правопорушення до ЄРДР, внести відомості про вчинення кримінального правопорушення до ЄРДР на підставі заяви адвоката Стеценка Юрія про вчинене кримінальне правопорушення та повідомити про це заявника шляхом надання витягу з ЄРДР.