Пенсіонер за вислугу років звільняється від сплати соціального внеску

  2019-09-27 16:12:54

Київський окружний адміністративний суд розглянув позов фізичної особи-підприємця про визнання протиправною та скасування вимоги податкового органу про сплату боргу (недоїмки) щодо несплаченого єдиного внеску.

Інтереси позивача представляв адвокат Стеценко Юрій. 

Позивач отримує пенсію за вислугу років на підставі Закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", 60-річного віку не досяг. Не сплачував єдиний соціальний внесок, через що отримав вимогу податкового органу про сплату боргу (недоїмки) щодо несплаченого єдиного внеску. Позиція податкового органу зводилась до того, що лише фізична особа-підприємець, що є пенсіонером за віком, звільняється від сплати соціального внеску. Пенсіонер за вислугу років такого права не має. 

Позовна заява обґрунтована тим, що пенсія, призначена за віком, може бути призначена достроково, тобто до досягнення особою пенсійного віку. Позивач хоч і отримує пенсію за вислугу років, а не за віком, однак він звільнений від сплати єдиного внеску, бо частина 4 статті 4 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» не пов'язує звільнення від сплати єдиного внеску із досягненням особою певного віку, а передбачає звільнення від сплати внеску всіх пенсіонерів за віком. 

Суд визнав обґрунтованою позицію позивача, погодився із тим, "що вид пенсії, яку у даному випадку отримує позивач - за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", прирівнюється до пенсії, яка надає пільги щодо сплати щодо себе ФОП єдиного внеску". Позов задоволено. Із текстом рішення суду можна ознайомитись за лінком http://reyestr.court.gov.ua/Review/83955252

Элитная бижутерия, Розірвання шлюбу, Расторжение брака, Юридические услуги, Адвокатські послуги