Визнано особу недієздатною і встановлено опіку

  2017-07-21 17:32:13

Святошинський районний суд м. Києва розглянув справу про визнання особи недієздатною і встановлення опіки. У цій справі син звернувся до суду із заявою про визнання батька недієздатним у зв'язку із психічним розладом, просив призначити опікуном батька. Сестра заявника заперечувала проти цього, пояснила, що батько здоровий, його належний стан психічного здоров'я підтвердив психіатр, який оглядав його, між заявником і батьком мають місце конфліктні відносини, вона опікується батьком, із яким заключила договір довічного утримання.

Про цей договір не було відомо заявнику.

Інтереси заявника у цій справі представляє адвокат Стеценко Юрій.

Під час розгляду справи до суду надійшла заява за підписом батька заявника, засвідченим нотаріусом, про те, що він заперечує проти визнання його недієздатним і встановлення опіки, бо ним опікується донька. До суду сестра заявника надала медичні документи про огляд батька психіатром і відсутність будь-яких розладів психіки.

У справі проводилась судово-психіатрична експертиза. Експерти оглянули батька заявника і встановили, що він страждає стійким хронічним психічним захворюванням: деменція поєднаного ґенезу (травматично-судинного) (МКХ-10, F02.8), за своїм психічним станом не здатний усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, потребує встановлення над ним опіки.

Після отримання висновку експерта орган опіки вніс подання до суду про призначення заявника опікуном. Сестра заявника також звернулася до органу опіки і той вніс і на неї подання.

У суді представник сестри заявника заперечував проти призначення заявника опікуном, посилався на недоцільність цього через наявність договору довічного утримання. Не зміг пояснити походження нотаріально посвідченої заяви від батька заявника із запереченням щодо встановлення над ним опіки.

Суд задовольнив заяву, визнав особу недієздатною, встановив опіку і призначив двох опікунів.


Элитная бижутерия, Розірвання шлюбу, Расторжение брака, Юридические услуги, Адвокатські послуги