Пенсіонер за вислугою років звільнений від сплати єдиного внеску

  2020-03-06 17:01:23

Підприємцю призначено пенсію за вислугою років як працівникові авіації. Після досягнення 60 років він припинив платити єдиний соціальний внесок. Податковий орган надіслав йому листа про те, що підприємці, яким призначено пенсію за вислугу років і які обрали спрощену систему оподаткування, не є пенсіонерами за віком, а тому не звільняються від сплати єдиного соціального внеску. Також підприємець отримав вимогу податкового органу про сплату боргу (недоїмки) щодо єдиного внеску.

Адвокатом Стеценком Юрієм підготовлено позов до суду про скасування вимоги податкового органу. Позиція сторони позивача зводилась до того, що вид пенсії, яку той отримує за вислугу років, прирівнюється до пенсії, яка надає пільги фізичній особі-підприємцю щодо сплати єдиного внеску. Закон не пов'язує звільнення від сплати єдиного внеску із досягненням особою певного віку, а передбачає звільнення від сплати внеску всіх пенсіонерів за віком.  Особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника тощо) призначається один із цих видів пенсії за її вибором. Тобто, якщо фізична особа-підприємець мала право на пенсію за віком, але вибрала пенсію, наприклад, у зв'язку з втратою годувальника, то така фізична особа-підприємець має право на звільнення від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, оскільки вибір виду пенсії не позбавляє набутого права, що пов'язане з певним віком. Те ж саме стосується і пенсії за вислугою років. Право на отримання пенсії за вислугу років не позбавляє особу прав, що належать їй, як особі, яка має право на отримання пенсії за віком. А тому пенсіонер, який отримує пенсію за вислугу років, звільнений від виконання обов'язків щодо сплати єдиного внеску. 

Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив позов, визнав протиправною та скасував вимогу податкового органу, погодився із доводами позивача про те, що вибір виду пенсії не позбавляє набутого права, яке пов`язане з певним віком. 

Із текстом рішення суду можна ознайомитись за лінком http://reyestr.court.gov.ua/Review/87321916

Элитная бижутерия, Розірвання шлюбу, Расторжение брака, Юридические услуги, Адвокатські послуги