Відмовлено у стягненні пені за несвоєчасну сплату аліментів

  2020-01-31 21:19:53

Жінка заявила позов до колишнього чоловіка про стягнення пені за несвоєчасну сплату аліментів. Посилалась на те, що за судовим наказом стягнуто аліменти з колишнього чоловіка на утримання сина. Було відкрито виконавче провадження, але чоловік не платив аліменти більше року. Вимушена була звертатись до поліції про притягнення його до кримінальної відповідальності за ухилення від сплати аліментів. Лише після цього чоловік сплатив заборгованість. Просила стягнути на її користь пеню за несвоєчасну сплату аліментів.

У цій справі адвокат Стеценко Юрій був представником відповідача. Доводив, що вини відповідача у виникненні заборгованості за аліментами не було, оскільки він не знав про судовий наказ і виконавче провадження. Не може бути умислу на ухилення від сплати аліментів, коли особа не знає про існування зобов'язання. Не можна через необережність не виконувати зобов'язання, про яке не відомо боржнику. Ще до часу подання колишньою дружиною заяви до суду про видачу судового наказу відповідач виїхав працювати до Польщі. Спілкувався із колишньою дружиною, висилав їй грошові перекази на утримання сина. Жінка хоч і отримувала перекази, однак приховала від нього про звернення до суду щодо аліментів і про відкриття виконавчого провадження, той узнав про виконавче провадження випадково, коли приїхав в Україну, відразу сплатив заборгованість за аліментами. Як докази представник відповідача подав до суду зміст переписки між позивачкою і відповідачем, квитанції про грошові перекази. Також просив суд витребувати від державного виконавця копії матеріалів виконавчого провадження, а із архіву суду - справу про видачу судового наказу. Суд задовольнив ці клопотання. У наданих до суду матеріалах виконавчого провадження не було доказів отримання боржником копії постанови про відкриття виконавчого провадження, а у матеріалах судової справи не виявилось підтвердження отримання боржником копії судового наказу.

Суд погодився із доводами адвоката Стеценка Юрія про відсутність вини відповідача у виникненні заборгованості зі сплати аліментів, відмовив у задоволенні позову. Із судовим рішенням можна ознайомитись за лінком reyestr.court.gov.ua/Review/86672677

Элитная бижутерия, Розірвання шлюбу, Расторжение брака, Юридические услуги, Адвокатські послуги