Суд визначив порядок користування квартирою

  2017-05-17 22:48:37

Деснянський районний суд м. Києва розглянув спір між співвласниками 2-кімнатної квартири про порядок користування квартирою. У цій квартирі проживають дві сім'ї із неповнолітніми дітьми. Кімнати різної площі, вихід на балкон можливий із кімнати більшої площі. Позивачі звернулися до суду із позовом про виділення їм у користування житлової кімнати більшої площі.

Відповідачами заявлено зустрічний позов також про виділення у користування житлової кімнати більшої площі.

Інтереси відповідачів представляв адвокат Стеценко Юрій.

Позивачі змінили предмет позову, просили виділити у користування кімнату меншої площі, а також частину балкону більшої площі, зобов'язати відповідача не чинити перешкоди у користуванні приміщеннями квартири. У обґрунтування позову надали висновок експерта про технічну можливість переобладнання існуючого віконного прорізу житлової кімнати меншої площі для облаштування виходу на балкон, влаштування перегородки для розділення балкону на дві половини різної площі. Частину балкону більшої площі позивачі просили виділити їм у користування для збалансування прав користування приміщеннями квартири.

У судовому засіданні адвокат Стеценко Юрій просив відхилити як доказ наданий позивачами висновок експерта, оскільки суд не призначав експертизу. Наданий висновок не може бути формою застосування спеціальних знань, оскільки у ньому нема посилань на Державні будівельні норми щодо перепланування квартири. Балкон не є житловим приміщенням, щодо якого можливе встановлення порядку користування між співвласниками квартири, тому він має залишатись у користуванні усіх співвласників квартири. Розгляд питання щодо технічної можливості влаштування перегородки на балконі є передчасним, оскільки відповідачі не переобладнали існуючий віконний проріз житлової кімнати меншої площі, щоб заявляти таку позовну вимогу.

Суд частково задовольнив вимоги позивачів, виділив їм у користування житлову кімнату меншої площі, у решті позовних вимог відмовив. Позовні вимоги відповідачів за зустрічним позовом суд задовольнив, виділив їм у користування житлову кімнату більшої площі.


Элитная бижутерия, Розірвання шлюбу, Расторжение брака, Юридические услуги, Адвокатські послуги