Притягнуто до відповідальності винного

  2016-11-30 20:05:08

Святошинський районий суд м. Києва розглянув справу про адміністративне правопорушення за ст. 124 КУпАП.

Протокол був складений на водія А. за порушення вимог пункту 10.2 Правил дорожнього руху у зв'язку із тим, що при виїзді на дорогу з двору не надав дорогу транспортному засобу під керуванням водія О., що рухався по дорозі, в результаті чого відбулось зіткнення автомобілів.

Адвокат Стеценко Юрій представляв інтереси потерпілого водія О.

Під час розгляду справи водій А. винним себе не визнав, пояснив, що виїжджав із двору на дорогу і виконував поворот ліворуч, при цьому інший автомобіль, який рухався по дорозі, зупинився перед виїздом з двору та надав йому сигнал фарами, пропускаючи. Він виїхав на дорогу, де відбулось зіткнення з автомобілем під керуванням водія О., який рухався по зустрічній смузі. До суду водій А. надав письмове пояснення, начебто складене водієм, який пропускав його для здійснення повороту ліворуч.

Позиція потерпілого і його представника зводилась до того, що на схемі місця ДТП не було відображено автомобіль, який пропускав автомобіль водія А., бо його насправді не було. Надане до суду водієм А. письмове пояснення іншої особи не може вважатись належним і допустимим доказом у справі. Водій О. до відповідальності за порушення Правил дорожнього руху не притягався. Навіть якщо припустити пояснення водія А. про рух автомобіля під керуванням водія О. по смузі зустрічного руху, що не відповідає дійсним обставинам, то це не свідчить про відсутність складу адміністративного правопорушення в діях водія А., який порушив пункт п. 10.2 Правил дорожнього руху і це порушення має прямий причинний зв'язок з дорожньо-транспортною пригодою. Вказаний пункт 10.2 Правил передбачає, що виїжджаючи на дорогу з житлової зони, дворів та інших прилеглих територій, водій повинен перед проїзною частиною дати дорогу транспортним засобам, що рухаються по ній. Цей пункт не конкретизує обов'язок водія дати дорогу лише транспортним засобам, що рухаються в напрямку руху. А тому водій, який виїжджає з двору і повертає ліворуч, повинен надати дорогу навіть тим транспортним засобам, які рухаються по дорозі по смузі зустрічного руху.

Судом притягнуто водія А. до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП. 

Элитная бижутерия, Розірвання шлюбу, Расторжение брака, Юридические услуги, Адвокатські послуги